جواهر ایران آغازمرحله جدید اردوی آماده سازی تیم ملی

جواهر: ایران آغازمرحله جدید اردوی آماده سازی تیم ملی تیم ملی آلیش بانوان کشتی گیران یزدی مجموعه ورزشی تهران

گت بلاگز اخبار پزشکی ۱.۲ مردم اصفهان مبتلا به هپاتیت B هستند

رییس مرکز تحقیقات و بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آزمایش هپاتیت و ایدز قبل از ازدواج اضطراری نشده و الزام شدن آن نیازمند مطالعات زیا

۱.۲ مردم اصفهان مبتلا به هپاتیت B هستند

۱.۲ مردم اصفهان مبتلا به هپاتیت B هستند

عبارات مهم : پزشکی

رییس مرکز تحقیقات و بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آزمایش هپاتیت و ایدز قبل از ازدواج اضطراری نشده و الزام شدن آن نیازمند مطالعات زیاد است.

به گزارش ایمنا، بهروز عطایی، ظهر امروز (سه شنبه) در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت روز جهانی هپاتیت با بیان اینکه هپاتیت یک بیماری عفونی است که به وسیله میکروارگانیزم ها که مرسوم ترین آن ها ویروس هست، ایجاد می شود، اظهار کرد: هپاییت در انسان به وسیله پنج ویروس”A”،”B”،”C”،”D” و“E” ایجاد می شود که دو ویروس B و C از نوع خطرناک هستند.

۱.۲ مردم اصفهان مبتلا به هپاتیت B هستند

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو درصد و معادل یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور عزیزمان ایران به هپاتیت B مبتلا هستند، افزود: در استان اصفهان نیز ۱.۲ مردم مبتلا به این بیماری هستند.

رییس مرکز تحقیقات و بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بابیان اینکه همچنین با بیان اینکه میزان مبتلا شدن به هپاتیت C در کشور از سه دهم تا پنج دهم در نوسان هست، گفت: حدود ۱۹۰ هزار نفر مبتلا به هپاتیت C در کشور وجود دارد.

رییس مرکز تحقیقات و بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آزمایش هپاتیت و ایدز قبل از ازدواج اضطراری نشده و الزام شدن آن نیازمند مطالعات زیا

وی در خصوص راه های انتقال هپاتیت B اظهار کرد: این بیماری از مادر به فرزند، از طریق تماس جنسی و همچنین در صورت عدم رعایت بهداشت در مکان هایی مانند بیمارستان، آرایشگاه و داندانپزشکی و از طریق پوست و یا مخاط انتقال می یابد.

عطایی در خصوص راه های انتقال هپاتیت C نیز گفت: این نوع هپاتیت از طریق تزریق ناسالم و یکسان در معتادان تزریقی و رفتارهای جنسی پرخطر انتقال یافته می شود ضمن اینکه کسانی که سابقه انتقال خون قبل از سال ۱۳۷۵ دارند احتمال مبتلا شدن به این بیماری در آنها وجود دارد.

وی با بیان اینکه تزریق عمومی واکسن جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری هپاتیت B از سال ۱۳۷۱ اضطراری شده است هست، افزود: تمام نوزادانی که از سال ۱۳۷۱ متولد شده است اند در بدو تولد این واکسن را به صورت رایگان دریافت می کنند که این امر باعث کم کردن شمار مبتلایان به این بیماری در کشور شده است است.

۱.۲ مردم اصفهان مبتلا به هپاتیت B هستند

رییس مرکز تحقیقات و بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: همچنین متولدان سال های ۶۸، ۶۹ و ۷۰ طی فراخوانی در سال های گذشته واکسن هپاتیت B را دریافت کردند.

واکسن پیشگیری از هپاتیت C نداریم

وی با بیان اینکه جهت پیشگیری از هپاتیت C علی رغم تحقیقات صورت گرفته هنوز واکسنی تولید نشده هست، بیان کرد: وزارت بهداشت برنامه از بین بردن هپاتیت C را تا سال ۱۴۱۰ در دست اجرا دارد که هر سال باید ۱۰ هزار بیمار هپاتیت C را درمان کند و بر این اساس تا آخر این سال این بیماری در کشور ریشه کن شود.

رییس مرکز تحقیقات و بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آزمایش هپاتیت و ایدز قبل از ازدواج اضطراری نشده و الزام شدن آن نیازمند مطالعات زیا

عطایی با اشاره به اینکه درمان در هپاتیت C ، پیشگیری هست، افزود: برنامه از بین بردن هپاتیت C از دو سال پیش در کشور عزیزمان ایران شروع شده است و تمام داروهای این بیماری در داخل کشور تولید می شود و در داروخانه ها در دسترس بیماران است که تمام داروها صرفاً با نسخه دکتر در داروخانه ها به فروش می رود.

وی با اشاره به اینکه زردی چشم و زردی تمام بدن از نشانه های بیماری هپاتیت هست، افزود: البته باید توجه داشت که این علام در شرایط حاد بیماری مشاهده می شود و حدود ۹۹ درصد از مبتلایان به هپاتیت علامت خاصی ندارند.

۱.۲ مردم اصفهان مبتلا به هپاتیت B هستند

رییس مرکز تحقیقات و بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص برنامه کم کردن و از بین بردن هپاتیت C در سال ۹۰ گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال ۸۹ آزمایشات رایگان جهت گروه نشانه این بیماری از جمله کسانی که قبل از سال ۱۳۷۵ تزریق خون داشته و یا افرادی که تزریق مشکوک داشته اند را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: جهت این طرح چهار هزار نفر همکاری داشتند که از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر مبتلا به هپاتیت C شناسایی شد که این افراد در طول این چند سال درمان های خاص ای دریافت کردند.

عطایی در خصوص بازآموزی پزشکان گفت: هرساله بازآموزی های مدونی جهت پزشکان عمومی و پزشکان متخصص مرتبط با انواع بیماری هپاتیت برگزار می شود.

وی در خصوص واکسن هپاتیت B گفت: این واکسن در سه نوبت مشمول بر بدو تولد، یک ماه بعد و شش ماه بعد از تولد تزریق می شود که ایمنی مورد نیاز را جهت فرد در طول عمر ایجادمی کند.

رییس مرکز تحقیقات و بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص راه های پیشگیری بیماری هپاتیت گفت: دوری از تماس جنسی بدون پوشش، استفاده از وسایل شخصی مانند ناخن گیر، برس، مسواک، خمیردندان و … و همچنین پایندی به اصول خانواده از بااهمیت ترین راه های پیشگیری هپاتیت است.

وی با با بیان اینکه سن معتادان تزریقی کشور از ۱۸ تا ۳۰ سال هست، افزود: بیماری هپاتیت C در کشور درمان پذیر است و افراد مبتلا ۲۰ تا ۲۵ سال جهت رسیدن به مرحله “سیروز” و سرطان کبد وقت درمان دارند.

عطایی خاطر نشان کرد: هنوز آزمایش هپاتیت و ایدز جهت قبل از ازدواج اضطراری نشده است و الزام شدن آن نیازمند مطالعات زیاد دارد.

واژه های کلیدی: پزشکی | اصفهان | بیماری | تحقیقات | دانشگاه | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog